Autor Téma: Bezletová zóna  (Přečteno 561 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Shadow Farmer

  • Farmář
  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-0
  • Číslo hráče:

    (#393485)

Bezletová zóna
« kdy: 18.10.2013, 15:24:03 »
Házím malý návrh pro novou akci zemí OSN: Vyhlášení bezletové zóny

potřebovalo by taktéž 1 hlasovací bod a 2 ke zrušení

Efektem by byla ochrana určité země před leteckými útoky na dobu 24hodin. (a nebo druhá varianta co mě napadla by bylo že by sice bombardovat/náletovat (nebo jen bombardovat) šlo, ale útočník by měl vyšší ztráty (protože letovou zónu kontrolují vyhlašující země))

Podmínkou by asi bylo že by taková země musela být rozvojovka a musela mít nižší prestiž než hlasující (aby nešlo zneužít pro top farmy) A v případě že by během těch 24hodin klesla prestiž vyhlašujícího pod, nebo narostla prestiž chráněné země nad vyhlašující, by přestala ochrana od této země platit (bude asi trochu složitější to ověřovat vzhledem k tomu že by takto mohlo hlasovat více zemí).

Účelem je možnost alespoň částečně coverovat země i z pacifistických zemí nebo dodatečná ochrana po destrukci před dalším prasením. Embarga jsou stejně na nic tak když už ty body jsou tak je využít alespoň na něco.

Mimochodem sekci Embargo bych přejmenoval na OSN. A Anti-Osn by taky mohla mít tuto sekci, získávat hlasy a vyhlašovat smlouvy, bohužel mě teda nenapadá jaké asi tak, no ale třeba to někomu vnukne nápad  :)
« Poslední změna: 18.10.2013, 15:35:15 od Shadow Farmer »